Waterschap roept op zuinig om te gaan met water
Door het droge weer, de lage waterstanden in de rivieren en de toenemende vraag naar water kan er de komende tijd een tekort aan water ontstaan. Daarom vragen we iedereen om bewust en zuinig met water om te gaan.
Water is belangrijk voor de landbouw, natuur en andere gebruikers. Zeker in droge periodes is het belangrijk dat we samen verstandig omgaan met het beschikbare water.
We vragen watergebruikers goed na te denken over wanneer zij bijvoorbeeld willen beregenen. Door dit buiten de warme uren van de dag te doen, gaat er minder water verloren door verdamping. In gebieden waar weinig water beschikbaar is, vragen we gebruikers om onderling af te stemmen wanneer en hoeveel water zij gebruiken.
We vragen mensen ook terughoudend te zijn met het gebruik van slootwater voor bijvoorbeeld het sproeien van de tuin.
We houden de situatie goed in de gaten en blijven de droogte en waterstanden volgen. Als dat nodig is, nemen we extra maatregelen.